Żołnierze 15. batalionu lekkiej piechoty z Dąbrowy Moczydeł (gmina Szepietowo) realizują szkolenia w warunkach miejskich. Terytorialsi doskonalą umiejętności w obszarze zurbanizowanym, gdzie uczą się między innymi technik poruszania się w mieście, prowadzenia obserwacji oraz przygotowania budynków do obrony.
Żołnierze 15. batalionu lekkiej piechoty z Dąbrowy Moczydeł wyszli ze swoim szkoleniem poza mury jednostki. Takie działanie przygotowuje ich do wykonywania zadań w realnych warunkach.
Poza działaniami w terenach poza siedliskami ludzkimi, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przygotowują się także do realizacji zadań w terenie zurbanizowanym. Terytorialsi z Dąbrowy Moczydeł uczyli się poruszania się w mieście, prowadzenia obserwacji oraz przygotowania budynku do obrony.
Szkolenia w warunkach zbliżonych do realnych pozwalają żołnierzom na szybsze opanowanie procedur oraz ich lepsze utrwalenie.
Co więcej, ćwicząc w terenie żołnierze pokazują, że są obecni w życiu społeczności lokalnych.
Jeśli chciałbyś wziąć udział w kolejnym szkoleniu 15-30 listopada 2024 r.:
- skorzystaj z pomocy rekrutera z Twojego powiatu. Dane kontaktowe znajdziesz tu: https://www.wojsko-polskie.pl/1bot/krok-po-kroku/ lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 -
15:30), - możesz też złożyć wniosek w Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Łomży, Suwałkach)
1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” została sformowana w 2016 roku jako jedna z pierwszych brygad OT. Liczy ponad 2 500 żołnierzy i składa się z trzech batalionów lekkiej piechoty (w Białymstoku, Łomży i Dąbrowie-Moczydły), dwóch batalionów obrony pogranicza (w Suwałkach i Hajnówce) oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Mieczysław Gurgielewicz.
info/foto: 1 PBOT